Do czego służy kod aktywacyjny i jak go otrzymać?

Po uruchomieniu programu pojawiła się prośba o aktywację produktu

Aby zapewnić bezpieczną pracę z IN-FORM, nasze oprogramowanie zostało uchronione przed niepowołanym kopiowaniem. Uruchomienie takiego zabezpieczenia po włączeniu programu objawia się prośbą o podanie nowego kodu aktywacyjnego. Taki kod pełni funkcję autoryzacji i potwierdzenia, że program nie znalazł się w niepowołanych rękach.

Co wpływa na uruchomienie mechanizmu zabezpieczenia:

 • upływ dwóch miesięcy od instalacji
 • przeniesienie instalacji programu IN-FORM na inny komputer
 • przeniesienie instalacji programu IN-FORM na inny dysk
 • poprzedni kod został wydany na czas określony np. 3 miesiące

Uwaga: Jeśli stwierdziłeś, że na pewno nie wystąpił żaden z powyższych warunków, to być może uruchamiasz inną starą/nieaktualną/nadprogramową instalację IN-FORM obecną na Twoim komputerze.  W takim przypadku zalecamy sprawdzić, czy IN-FORM został uruchomiony z właściwej lokalizacji:

 1. Z lewego dolnego rogu okna głównego IN-FORM wybierz przycisk „Funkcje dodatkowe”
 2. Z listy wybierz opcję „Mój IN-FORM” (tą z serduszkiem)
 3. Na ostatniej zakładce „Info” w pozycji „Instalacja IN-FORM PRO” sprawdź czy lokalizacja instalacji jest tą, w której powinien znajdować się aktualny IN-FORM. Jeśli nie, to uruchom program z właściwej lokalizacji

Jak mogę otrzymać kod?
Aby otrzymać kod aktywacyjny skorzystaj z pierwszej opcji "Drukuj wniosek o kod i prześlij skan/zdjęcie wydruku na adres: biuro@in-software.com."

Nie mam dostępu do drukarki/nie mogę wydrukować wniosku. Co mam zrobić?
Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania wniosku skorzystaj z trzeciej opcji "Wprowadź kod przesłany przez IN-Software", a następnie naciśnij "Dalej". Pojawi się okno z danymi niezbędnymi do wygenerowania nowego kodu. Wykonaj zrzut ekranu/zdjęcie tego okna i prześlij mailem na adres: biuro@in-software.com.

W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz kod potrzebny do dalszej pracy.

Po upływie terminu czterech tygodni od uruchomienia mechanizmu zabezpieczającego, będziesz mógł uruchomić IN-FORM tylko wtedy, gdy wprowadzisz prawidłowy kod otrzymany od IN-Software – nie zwlekaj do ostatniego dnia!

Informacje dodatkowe:

 • kod jest bezpłatny dla legalnych właścicieli licencji programu
 • dział pomocy technicznej IN-Software nie może nadawać kodu
 • nie można przekazać kodu telefonicznie
 • niektóre zmiany w systemie komputerowym mogą spowodować, że IN-FORM będzie wymagał podania nowego kodu, wówczas może się okazać konieczne wysłanie wniosku o nowy kod