Jak mam stwierdzić, ile zarobię na zleceniu i czy moja wycena jest powyżej progu opłacalności?

Funkcja kalkulacji w programach IN-FORM PROfessional i FLEX pokaże Ci dokładnie, na czym stoisz. Nie ważne, czy będziesz chciał sprawdzić opłacalność pojedynczych pozycji, poszczególnych etapów, czy całego projektu. Od razu zobaczysz, czy zaproponowana cena pokrywa Twoje koszty i jaki generuje zysk. A kiedy negocjacje sięgną zenitu, program błyskawicznie wyliczy, czy cena końcowa, przy której upiera się klient, będzie dla Ciebie do zaakceptowania.

Zapewne nie raz znalazłeś się w takiej sytuacji?

  • „Jak mogę zwiększyć swój zysk?”: Dzwonię do hurtownika i jeszcze w trakcie negocjacji szybko zmieniam w tabeli cen rabat na materiały, który udało mi się wywalczyć.
  • Dzwoni mój klient i stawia warunki: „Za 44 tysiące złotych umowa stoi!” Dla mnie to pestka wprowadzam kwotę, a program w sekundę wszystko przelicza, a ja wiem, czy mogę się na to zgodzić. Bez błędów w obliczeniach, straty czasu i stresu –pełen profesjonalizm.
  • „To zlecenie mogę wykonać w krótszym czasie!“ Na podstawie doświadczenia zmieniam ilość godzin, i gotowe!
  • Oferta cenowa straciła ważność: „Czy to zlecenie mnie jeszcze interesuje?“ Mogę szybko zaktualizować ceny materiałów, pobierając dane z Kartoteki artykułów.
  • „Ile zarobię na tym zleceniu, a może tylko pokryje swoje koszty?“ Użyj kalkulacji, a natychmiast zobaczysz, czy wycena została skalkulowana powyższej progu opłacalności, o czym informuje kolor zielony.

Podstawą dla prawidłowej kalkulacji opłacalności są wskaźniki kalkulacyjne wyliczone na podstawie rzeczywistych kosztów firmy. Zamiast używać danych szacunkowych, oblicz realne stawki narzutów dla Twojego przedsiębiorstwa, wykorzystując program MONEYTOU. Dowiedz się więcej o wskaźnikach kalkulacyjnych.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat kalkulacji lub programu MONEYTOU Skontaktuj się z nami! Chętnie udzielimy wyczerpujących informacji. Dane kontaktowe znajdziesz po prawej stronie.